day 18-20:

21:23


den 18.
Unfollow and unfriend
Celkem podstatná věc na seznamu minimalistické výzvy, dle mého názoru. Začala jsem to dělat tak nějak průběžně už před pár měsíci. Mazala jsem lidi, jejichž statusy připomínaly deníček desetileté holky a stránky, jejichž obsah mě už nezajímá. I když toho mám pořád ještě hodně na práci.

Zbytečně mi to kazí den když vidím další našpulenou pusu, nepatřičně velkej výstřih a u toho srdceryvnej citát jako popisek. :D To samý se týká statusů o zlomeným srdíčku, o tom jak se nic nedaří, o tom kdo se víc opil nebo o nějakým žhavým drbu. Pokaždé mám chuť napsat capslockem do komentářů: "Když budeš sedět doma u fb, nic se nezmění." Asi to nemusím dál rozvádět, každý to zná z vlastní zkušenosti.

A proč tohle všechno? Nebudete zbytečně plýtvat energií na filtrování dané sociální sítě a budete mít daleko větší prostor všímat si obsahu, který vás nějakým způsobem obohatí a posune dál. Mám pocit, že od chvíle, co jsem si takhle vyčistila svůj instagram, se kvalita kompozice a celkově mých fotek daleko zlepšila. O technické stránce raději mluvit nebudeme. Ale vím, že když minimálně třetinu mých příspěvků tvoří food fotografie, je pro mě pak daleko jednodušší vymyslet si vlastní fotku tak, aby se alespoň trošku přiblížila estetickou stránkou mému cíli. Pro srovnání můj první pokus o fotku k receptu na carrot cake a finální fotka asi o dvacet dní později. Sama tomu nevěřím.
den 19.
Go for a walk and practice mindfulness
Pokaždé, když se přesouvám z místa na místo, hraje mi v uších hudba. Jako teenager jsem nechápala, jak můžou dospělí bez hudby chodit, jen tak. To jsem si asi ještě neuvědomovala, co má takový dospělý všechno na práci a nad čím musí neustále přemýšlet. Když poslouchám hudbu, cesta mi rychleji utíká, protože se nechávám unést. Ale je to opravdu to co chci? Občas jistě, ale někdy se přistihnu, že si vůbec nepamatuju jestli jsem šla kolem té oblíbené výlohy, kam se vždycky dívám. A mám pocit, že jsem myslí jinde než tělem.

A tak jsem to zkusila. Po cestě na nákup jsem si ani nepustila hudbu, ani jsem nikomu nevolala. I když si všímám přírody kolem sebe i normálně, cítila jsem se tak nějak - jinak. Jak kdybych si za tu cestu vyčistila hlavu daleko víc než obvykle. Takže z chození bez hudby se stane moje nová oblíbená činnost?

den 20.
No tv all day, read instead
Já odpovídám - no problem. :D Já se na televizi nedívám skoro vůbec. Přítel dost sleduje sporty a kriminálky a tak, takže se občas podívám s ním. Teď jsem tady týden sama a pokud jsem ji zapla jednou, tak je to moc. Většinou se na televizi díváme na film přes flashku = bez reklam. Jediný, co tak sleduju je masterchef. :D Tohle mě prostě baví. Ale jinak bych ji klidně doma neměla vůbec. Takže já si jdu spokojeně dočíst těch 30 stran, které mi chyběly v knížce, abych věděla, co se stane. A doufám, že si tím taky pořádně unavím oči a usnu dřív než včera. Protože ráno vstávám do práce.


You Might Also Like

0 komentářů

INSTAGRAM